Nieuws

Nieuwe omrekenfactoren vanaf 1 januari 2026 verwerkt in Mijn planner

30 juni 2025

Elk jaar past het pensioenfonds de omrekenfactoren aan. We gebruiken deze omrekenfactoren om uw pensioenkeuzes in Mijn planner te berekenen, zoals eerder stoppen met werken of het omzetten van uw ouderdomspensioen in extra nabestaandenpensioen. De omrekenfactoren voor 2026 zijn nu verwerkt in Mijn planner. Door de overgang naar de nieuwe pensioenregeling geven deze factoren nog geen volledig beeld van uw uiteindelijke pensioen.

Omrekenfactoren hebben invloed op de hoogte van uw pensioenuitkering

Ben u van plan in 2025 of 2026 met pensioen te gaan? Kijk dan in MijnKLMPensioen om te zien wat het gevolg is van de nieuwe omrekenfactoren. Ga hiervoor naar Mijn planner en kies hier een pensioendatum. Kiest u een pensioendatum na 1 januari 2026? Dan gelden de nieuwe omrekenfactoren. Let op: de bedragen die u nu ziet, zijn een voorlopige schatting op basis van de huidige pensioenregeling.

Waarom zijn de bedragen vanaf 1 januari 2026 een schatting?

Vanaf 1 januari 2026 gaat u pensioen opbouwen in een nieuwe pensioenregeling. U bouwt dan niet meer jaarlijks een vast bedrag aan pensioen op, maar bouwt een persoonlijk pensioenvermogen op. Daardoor verandert de manier waarop we uw pensioen berekenen en tonen.
De bedragen in Mijn planner zijn voorlopig, omdat:
•    We zitten midden in de overgang naar de nieuwe pensioenregeling.
•    Medewerkers die op 1 januari 2026 in dienst zijn bij KLM en ouder zijn dan 36 jaar, krijgen compensatie voor de nieuwe manier van premie berekenen. Dit is een eenmalige extra inleg in uw persoonlijke pensioenvermogen.
•    Bij een dekkingsgraad boven 111% verdelen we de buffer over de pensioenvermogens en bestaande pensioenuitkeringen.

Uiterlijk eind november 2025 ontvangt u een eerste, voorlopige berekening van uw pensioen in de nieuwe regeling.  

Wat betekent dit voor u?

Gaat u met pensioen vóór of op 1 januari 2026?
Dan verandert er niets. Uw pensioen wordt berekend op basis van de huidige regeling met de huidige omrekenfactoren. De bedragen in Mijn planner kloppen.

Gaat u met pensioen na 1 januari 2026?  Dan zijn de bedragen in Mijn planner nog niet definitief

Dan gebruikt Mijn planner vanaf nu de nieuwe omrekenfactoren per 1 januari 2026. De bedragen zijn een schatting. In deze bedragen is nog geen rekening gehouden met de verdeling van de buffer. Begin 2026 verwerken we de nieuwe pensioenregeling in MijnKLMPensioen en kunt u zien hoeveel pensioen u in de nieuwe pensioenregeling krijgt.
 

Veelgestelde vragen

Als u eerder met pensioen gaat, dan wordt uw ouderdomspensioen langer uitgekeerd. Met de omrekenfactoren zorgen we ervoor dat u door deze omrekening niet iets verdient of verliest. Dit principe geldt ook voor de andere omrekeningen.

Het bestuur past de omrekenfactoren eenmaal per jaar aan. Als de omstandigheden hiertoe aanleiding geven, kan het bestuur de omrekenfactoren halfjaarlijks wijzigen. Dit is de afgelopen jaren niet gebeurd. 

De omrekenfactoren zijn onder meer afhankelijk van de rente en levensverwachting. Deze gegevens veranderen voortdurend. Daarom passen wij de factoren periodiek aan. 
 

Log in via www.klmgrondfonds.nl en ga naar MijnKLMPensioen. In Mijn planner kunt u uw pensioenkeuzes bekijken en vergelijken.
 

nieuwe pensioenregeling

We krijgen een nieuwe pensioenregeling

Het doel is om op 1 januari 2026 van start te gaan met de nieuwe pensioenregeling. Meer weten over de nieuwe pensioenregeling? Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie.